Kriolipoliza – nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej

kriolipoliza, masaż, rehabilitacja

Zabieg kriolipolizy skierowany jest dla osób z fałdami tkanki tłuszczowej, niedającymi się łatwo wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych.Kolejny raz możecie skorzystać z zabiegu 21.02.2020

Kriolipoliza stała się złotym standardem w nieinwazyjnej redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Stało się tak dzięki niewielkiej ilości powikłań przy kriolipoliza, cooltech, masaż, odchudzanie, dużej skuteczności zabiegu. Dużą zaletą tego zabiegu jest fakt iż nie wiąże się on z rekonwalescencją i przerwą w pracy. Dowiedziono, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie niskich temperatur od innych komórek znajdujących się w polu działania niskiej temperatury. Autorzy badania wykazali, że schłodzenie adipocytów (komórek tłuszczowych) do temperatury -2 a 7 o C doprowadza do nekrozy (śmierci komórki). Proces degradacji ilości komórek tłuszczowych trwa do 90 dni. Z powodu że proces ten jest wydłużony w czasie, nie obserwuje się nadmiaru skóry w miejscu zabiegu. Lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane powoli i transportowane przez układ limfatyczny, aby zostały  z metabolizowane. Badania nie wykazały aby zabieg kriolipolizy maił wpływ na lipidogram krwi, bądź parametry wątrobowe. Bezpieczeństwo zabiegów kriolipolizy związane jest z dokładną kontrolą temperatury w miejscu zabiegowym. Niestety jednorazowa aplikacja głowicy nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Minimalna liczba aplikacji w celu osiągnięcia zadowalających efektów to 4. Wyniki badań klinicznych wykazały, że zabieg zapewnia w ciągu 2-4 miesięcy zauważalną , możliwą do zmierzenia  redukcję tkanki tłuszczowej. Okolice najczęściej poddawane zabiegom to brzuch, boczki oraz wewnętrzne i zewnętrzne części ud. Nie poleca się zabiegu kriolipolizy osobom, które chcą pozbyć się tłuszczu z dużych powierzchni ciała, oraz u osób z nadwagą.

Koszt zabiegu zależy od ilości użytych do zabiegu głowic, 1- 400 zł, 2- 600 zł, 3- 900 zł, 4- 1100. Zabieg trwa 70 min, oraz wykonywany jest masaż okolicy zabiegowej.

Już dziś umów się na wizytę !

Share This